<< назад

Оглас од град

kompjuterski masi


објавено на: 30-03-08 , 20:59
    
цена : 0.00 MKD категориja: Компјутериprodavam kompjuterski masi moje i po vash nacrt
телефонски број : 022781172

прати имейл на продавача

прати на пријател


повеќе од истата категориja

<< претходна страна

СЛЕДНИ РЕЗУЛТАТИ
Сервис на компјутери и лаптопи
Имате проблем со вашиот компјутер ? Тука сме ние да ви помогнеме.
Laptop Gateway TOP konfiguraci
Laptop Gateway vo odlicna sostojba so slednive karakteristiki:
kompjuter pentium 4
kukiste max data maticna ploca "GIGABYTE" procesor celeron 1.8
SERVIS NA KOMPJUTERI I PRINTER
Сервис и продажба на сите видови принтери, сервис на компјутери,
laptop
menuvam dva laptopa dell i toshiba so mali nedostatoci za eden so
lap top MSI
prodavam lap top MSI ispraven samo mu e skrsena plasticnata maska


ОГЛАСИТЕ ПО КАТЕГОРИИ
 
ДРУГИ ОГЛАСИ ОД КОРИСНИКОТ
Montiram roletni.
Montiram roletni.
fasadno skele zhelezni podupirachi i zhaba,
izdavam fasadno skele zhelezni podupirachi i zhaba, plotna za nab
al.bandazhi za golf 4
prodavam al.bandazhi za golf 4 so gumi 5h100h16, alezio 350 ev p
chai za bezbolno topene kamen
chai za bezbolno topene kamen vo bubreg i zholchka. 070-561-835
vo bitola luksuzna rezidenciia
izdavam vo bitola luksuzna rezidenciia vo strog centar. 070-707-
elektrichar 45 godini, vozachka dozvola b
elektrichar 45 godini, vozachka dozvola b kategoriia, rabota so k
shuma 760 m2 i pasishte 820
prodavam shuma 760 m2 i pasishte 820 m2 vo iankovec resen. 075-82
Како да продаваме подобро во bitpazar.com.mk

Наслов:
Насловот треба јасно, точно и кратко да го опишува вашиот предмет, што го продавате, околу 4-5 збора се оптималната должина. Насловот треба да го грабне потенцијалниот купувач и да го натера да кликне на вашата објава и да го прочита останатиот текст.

Опис:
Описот ја доизградува сликата за вашиот продукт, соответно треба да биде, колку може, подетален. Напишете колку знаете за продуктот, и исто така не двоумете се да ги додадете оригиналните спецификации. Добра тактика е, да додадете лична информација за тоа кое продавате. На пример, ако продавате мобилен телефон, можете да кажете дека сте добиле нов модел на роденден и затоа го продавате тој. Исто така, бидете искрени, вреди.

Слика:
Една слика кажува повеќе од 1000 зборови. Ако имате можност, ставете слики од вашиот продукт. Дури и да не се слики од самиот продукт кој што го продавате, слики од производителот се исто така корисни. Објавите со слики се гледаат до 6 пати повеќе од останатите.

Цена:
Ставете цена, за да ги ориентирате потенцијалните купувачи колку очекувате за продуктот.